Novinky Novinky Novinky Novinky Novinky Novinky

Revíry RevíryRevíryRevíryRevíryRevíry

Preteky, súťaže Preteky, súťažePreteky, súťažePreteky, súťažePreteky, súťažePreteky, súťaže

Zákony, vyhlášky Zákony, vyhláškyZákony, vyhláškyZákony, vyhláškyZákony, vyhláškyZákony, vyhlášky

Zo života členov MO Zo života členov MOZo života členov MOZo života členov MOZo života členov MOZo života členov MO

Rôzne články Rôzne článkyRôzne článkyRôzne článkyRôzne článkyRôzne články

Anketa AnketaAnketaAnketaAnketaAnketa

Adamík Peter

 

 

 

Rybárske okienko

 

Adamík Peter
Osobná iniciatíva rybára a člena MOSRZ Čadca - Petra ADAMÍKA

  AUTOR - Petr ADAMÍK   AUTOR - Petr ADAMÍK   AUTOR - Petr ADAMÍK   AUTOR - Petr ADAMÍK   AUTOR - Petr ADAMÍK   AUTOR - Petr ADAMÍK

 

Vážení členovi MOSRZ Čadca. V regionálnom týždenníku "KYSUCE" od apríla 2008 vychádza aj rubrika "RYBÁRSKE OKIENKO."
Môžete sa v ňom dozvedieť rôzne oznamy výboru a príspevky pre rybárov.
Táto forma informovania bude určená hlavne pre členov MOSRZ, ktorí nemajú možnosť prečítať si oznamy na oficiálnej nástenke našej organizácie (lebo nebývajú v Čadci), a nemajú ani prístup k internetu, aby si mohli prečítať odkazy na webovej stránke.
Prosím, informujte svojich priateľov - rybárov o tomto "Rybárskom okienku"


Zároveň vás chcem informovať o oficiálnom spustení ankety "RYBÁR ROKA". Je to súťaž rybárov MOSRZ Čadca o najväčšiu ulovenú rybu v miestnych a zväzových revíroch SRZ. Podmienky prihlásenia sa do ankety sú uvedené v záložke "ÚLOVKOVÁ SÚŤAŽ"
Adamík Peter
kontakt: 0915 825 020

  Články publikované v týždenníku Kysuce   Články publikované v týždenníku Kysuce   Články publikované v týždenníku Kysuce   Články publikované v týždenníku Kysuce   Články publikované v týždenníku Kysuce   Články publikované v týždenníku Kysuce

2.4.2008

Publikované v týždenníku KYSUCE, ročník 18,   číslo 14, zo dňa 2.4.2008

 

Vážení členovia MO SRZ Čadca, priaznivci rybárskeho športu !
Od apríla 2008 bude každý týždeň pravidelne vychádzať rubrika pre vyznávačov rybárskeho športu.
Dozviete sa v nej všetko, čo sa týka rybárčenia - rady, doporučenia, súťaže, rôzne podujatia, aktuálne informácie. Pre gurmánov máme pripravené originálne recepty chutných jedál z našich sladkovodných rýb.
Rubrika poslúži aj na vaše otázky a naše odpovede. Kontaktovať sa môžete na uvedených telefónnych číslach, alebo písomne, osobne na adrese redakcie KYSUCE.
LOVU ZDAR.

9.4.2008

Publikované v týždenníku KYSUCE, ročník 18,   číslo 15, zo dňa 9.4.2008

 

Všetci rybári - dospelí i mládež čakajú na 16.4.2008. kedy sa začne lov na pstruhových a nepstruhových tečúcich kaprových vodách.
Nezabúdajme, že nejde o úlovky, teda nachytať a vyloviť všetko, či ryba bude mať predpísanú mieru, alebo nie. Musíme sa držať pokynov, ktoré sú uvedené v rabárskom poriadku. Porušenie zákona - pytliactvo sa trestá tvrdo.
1.Nebrať podmierečné ryby.
2.Nevytrhávať uloveným pstruhom háčiky, ak nemajú predpísanú mieru. Radšej odstrihnúť vlasec a rybu pustiť do vody.
3.Každý rybár by mal mať vo výbave podberák, meter, pean, nožnice a suchú handričku.
4.Nezabudnite si zapísať príchod ku vode a ulovené ryby.
LOVU ZDAR.

16.4.2008

Publikované v týždenníku KYSUCE, ročník 18,   číslo 16, zo dňa 16.4.2008

 

Dnes, 16.4.2008 sa začal lov na pstruhových a nepstruhových tečúcich kaprových vodách. Vylovené ryby musia mať predpísanú lovnú mieru. Musíme sa držať pokynov, ktoré sú uvedené v rybárskom poriadku. Porušenie zákona - pytliactvo - sa trestá tvrdo. Na pstruhových vodách musíme dodržiavať spôsob lovu a riadiť sa vyhláškou a loviť lososovitú rybu na blynker, meps, voblera alebo iné umelé nástrahy.
Nesmieme používať ako návnadu kostné červy, hnojové červy, živú rybku a taktiež loviť naľahko, to znamená na plavan.
Na nepstruhových kaprových ťečúcich vodách od 16.4.2008 môžeme používať a loviť na plavan alebo na ťažko - kostné červy, hnojové červy a rastlinnú potravu. Ako návnadu nemôžeme použiť živú rybku

LOVU ZDAR.

23.4.2008

Publikované v týždenníku KYSUCE, ročník 18,   číslo 17, zo dňa 23.4.2008

 

Anketa RYBÁR ROKA je pre členov MO SRZ v Čadci, ktorí sú držiteľmi miestnej povolenky a zväzovej povolenky platnej na rok 2008. Týka sa rýb ulovených v naších vodách, ktoré obhospodaruje Slovenský rybársky zväz Žilina.
Podmienky účasti v ankete:
  1. fotografia ulovenej ryby
  2. jej váha a dĺžka
  3. svedkovia (aspoň dvaja)
  4. miesto úlovku
  5. opis zdolávania ulovenej ryby
Všetko treba priniesť do rybárskeho obchodu Petra Švancára v Čadci oproti Sociálnej poisťovňe, alebo na adresu: Petr Adamík, Hviezdoslavova 1952/2 Čadca či do redakcie týždenníka KYSUCE (Irena Tomčiaková, redaktorka).
Koncom roka vyhodnotíme najväčšie úlovky a vyhlásime víťaza na členskej schôdzi MO-SRZ v Čadci. Rybár roka obdrží putovný pohár, plaketu a diplom.
Tešíme sa na vaše príspevky.
LOVU ZDAR.

30.4.2008

Publikované v týždenníku KYSUCE, ročník 18,   číslo 18, zo dňa 30.4.2008

 

Potoky revíra členovia MO SRZ Čadca pravidelne zarybňujú násadami.
V tokoch sa vyskytujú tieto druhy rýb: Pstruh potočný, pstruh dúhový, lipeň obyčajný, ostriež, hrebeňovka, úhor obyčajný,mrena obyčajná, podustva, nosáľ obyčajný, slíž obyčajný, hlaváč obyčajný, jalec hlavatý, jalec prúdny.
V poslednej dobe sa do rieky Kysuce vrátil v malom množstve rak obyčajný. Ale vyskytuje sa aj prísne chránená belička pásavá (pásavka) v hojnom až premnoženom počte. Aj napriek tomu, že Kysuca je dosť znečistená divými skládkami, fekáliami, drancovaná čiernym bagrovaním.
LOVU ZDAR.

  RYBÁRSKE OKIENKO - Vaše otázky,pripomienky,reakcie,pochvaly..   RYBÁRSKE OKIENKO - Vaše otázky,pripomienky,reakcie,pochvaly..   RYBÁRSKE OKIENKO - Vaše otázky,pripomienky,reakcie,pochvaly..   RYBÁRSKE OKIENKO - Vaše otázky,pripomienky,reakcie,pochvaly..   RYBÁRSKE OKIENKO - Vaše otázky,pripomienky,reakcie,pochvaly..   RYBÁRSKE OKIENKO - Vaše otázky,pripomienky,reakcie,pochvaly..

 

 

 

 

 

návrat hore

Návštevnosť webuNávštevnosť webuNávštevnosť webuNávštevnosť webuNávštevnosť webuNávštevnosť webu